Slovensko je moja vlasť

Predškoláci, Drobčekovia, Malkáči

Slová z básne, ktorú sa predškoláci naučili, zopakovali si kto je hlavou štátu a už spoznali aj meno nového prezidenta, zaspievali si piesne o Slovákoch a naučili sa názov rieky pretekajúcej hlavným mestom. Nezabudli ani na bratislavský hrad, ktorý si nielen poskladali, ale si ho aj nakreslili.

Slovensko je moja vlasť, tu chcem bývať, tu chcem rásť. Je to moja domovina, kde býva celá moja rodina – ja, môj ocino aj  mamina. Vlajka, štátny znak, pečať aj prezident, to všetko už o Slovensku viem. Poznám už aj Bratislavu, Bratislavský hrad  som na kopci videl stáť. Rieka Dunaj pod ním tečie a Tatry sú naše hory, do ktorých chodím na výlety. Slovensko je celé krásne a mám ho veľmi rád. Som pyšný, že som sa Slovákom mohol stať.

Slovensko moja vlasť, štát v ktorom bývam. Malkáči spoznávali prírodné a kultúrne dominanty Slovenska, vedia kto je Juraj Jánošík, poznajú naše hlavné mesto. Spoločne piekli slovenský domáci chlieb.