S Guliverom pri vode

Veľkáči, Malkáči, Drobčekovia

Ktože to tu kŕka? To Veľkáčov prišla navštíviť naša kamarátka Žabinka z močiara. Prišla im zodpovedať na zvedavé otázky- čo sa deje v močiari. Oboznámila ich s vývojovými štádiami žiab a vysvetlila čo sú to obojživelníky.

A akáže by to bola žabia návšteva keby si s Veľkáčmi aj nezaskákala? Hneď ich aj vyskúšala či vedia správne počítať…

Po týždni spokojne odskákala späť do močiara a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.

Čáry máry, láry fáry snáď sa nám podaria tieto čary. Nech sú z nás žabky, raky, či hady. Verte že pri skákaní a plazení nemali sme žiadne zvady. Pri maľovaní sme si precvičili rúčky a potom sme zas počítali v žabích ústach mušky.

Od vajíčka po žabu

Žabka Žuža nám porozprávala ako prišla na svet, kde býva, akých kamarátov má pri rybníku, a pri potoku. Kto z nich vie lietať, plávať, skákať. Kto z nich býva pri vode a kto vo vode. Naučila nás skákať, kvákať, spievať o žabkách, počítať.  Boli sme s ňou aj na turistickej prechádzke, kde sme si nazbierali prírodniny a skúšali, ktoré z nich vedia plávať ako kačka na rybníku.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk