Guliveľká noc

Predškoláci, Malkáči, Drobčekovia

,,Šibem, šibem, šibi ryby, môj korbáčik nemá chyby. Ešte vody trošička, daj vajíčko z košíčka.”

Spoločne s Predškolákmi sme sa na ľudové zvyky Veľkej noci pripravili a veľkonočné vajíčka, lepili a maľovali. Chlapci nás poriadne vyšibali a dievčatá im za to po jednom vajíčku darovali. Zahrali sme sa na zvieratká, s ktorými sme spoločne privítali jar.

Veľkonočný týždeň či veľkonočné sviatky pozná takmer každý jeden z nás… Ale poznáte aj iné názvy tohto obdobia? A čo konkrétne dni ? Viete ako trávia tieto dni iné národy? My sme si to vyskúšali spolu s pripomenutím práva na štátnu príslušnosť.

Neviete čo upiecť na Veľkú noc? Poradíme Vám! Skúste si upiecť barančeka, tak, ako naši Drobčekovia. Bola to zábava a baranček sa vydaril, pretože nezabudli na žiadnu ingedienciu z receptu a hlavne ho pripravovali s láskou.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk