Zoberieme vás do rozprávky

Predškoláci, Malkáči

Rozprávkový týždeň

Rozprávkový týždeň tak ako ho poňali predškoláci. Na začiatku spoznávali najznámejších autorov  doma i vo svete, počúvali ich tvorbu, učili sa nové básne, a potom sa spoločne zamýšľali aj nad odpoveďou na otázku: „Čo je rozprávka?“

Pre nich synonymum čohosi zázračného, krásneho, ušľachtilého a najmä pozitívneho. A tak sme spolu dramatizovali, kreslili, robili hlavné postavičky z vlny, papiera zvedomovali  si pojmy prvý a posledný, rozprávali sa o pozitívnych a negatívnych postavách z rozprávok, o tom ako sa nám páči či nepáči konanie postáv a nezabudli sme ani na poriadnu zábavu „ na kráľovskom dvore“.

Ach ten pampúšik – nechal sa líške zjesť! Tak aby nám to nebolo ľúto, vyrobili sme si svojich pampúšikov.

Ale vlka sme prekabátili, aby tri prasiatka naveky šťastne žili. V rozprávkovom týždni sme si veru veľa zábavy užili…

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk