Vitaj, jar!

Predškoláci, Malkáči, Drobčekovia

JARNÉ PREBÚDZANIE

Namaľovať obraz rozkvitnutých púpav, spočítať si kvety, priradiť začiatočné písmeno, posadiť semienka do zeme či urobiť logickú postupnosť kvitnúcej púpavy, či sadenia semienok trávy ? Aj takto vyzeral týždeň JARNÉ PREBÚDZANIE. Spoznali sme prvé jarné kvety, naučili sa o nich básne a piesne a zahrali sa obľúbenú hru JA MÁM, TY MÁŠ.

Konečne zmizla biela perina zo všetkých domov, záhrad aj záhonov. Opäť po roku je tu jar. Tak ako sa strieda deň s nocou musí sa vystriedať zima s jarou, len sa pozrite, ako to u Malkáčov vyzerá.

Unavená pani Zima zložila sa k spánku, na jej miesto nastúpila Jar v sprievode vánku… Drobčekom príchod jari spríjemnili malé kuriatka, z ktorých sme sa nielen veľmi tešili, ale aj sme sa naučili ako sa o ne postarať, aby im nič nechýbalo. A starali sme sa aj o vlastnoručne zasadené fazuľky a zrno…

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk