S Guliverom na dvore

Veľkáči, Malkáči, Drobčekovia

Čože sa to vyliahlo? To sú malé húsatká, znak príchodu jari,  že sa rodí nový život.

V tretí marcový týždeň sa naša trieda premenila na gazdovstvo, kde si Veľkáči s návštevou gazdinej upevnili poznatky o domácich zvieratách- počte nôh, pokrytí tela, ich úžitku a tiež o tom ako sa nazývajú ich obydlia,  či vhodnej potrave.

U babičky na dvore – Nech sa páči dámy a páni, zahrajte sa aj vy s nami na farmárov a poďte sa pozrieť aké mláďatká sa nám na farme na jar narodili a ako sa o ne staráme a aké produkty môžeme z vlny či mlieka vyrábať.

Na gazdovskom dvore býva veľmi veľa zvierat.  Ako sa volajú, čím ich treba kŕmiť, akú starostlivosť potrebujú, aký úžitok z nich máme, aké mláďatká sa im rodia, … to všetko už vieme. Na gazdovskom dvore by chceli bývať všetci Drobčekovia, pretože každé jedno zvieratko by chceli mať doma J

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk