TITLE

DESCRIPTION

Pampúch u predškolákov

V jednej malej chalúpke, na kraji lesa, kde sa sype z neba piesok, a kde ryba lieta, žije starček so starenkou, biely holub s holubienkou. Deduško mal sladké rád, tak si pampúch vypýtal. Babka múku pohľadala a hľa, cesto zamiesila. V rajnici masť upražila a za chvíľu pampúch na nej vysmažila. A ten pampúch nezbedný, skočil z okna na chodník a už ho nezastavil nik. Zvieratká on cestou stretol, ale všetkým on utiekol. Zastal aj pri hluchej líške, že pesničku zaspieva, ale ona prefíkaná, urobila ham a pampúch bol tam. Kde? No predsa v jej hladnom bruchu. A tak naši predškoláci nelenili a deduškovi prisľúbili, že mu pampúch napečú. Veľmi tuho pracovali, obrázky z rozprávok pretriedili, podľa veľkosti zvieratá ukladali, počítali a hádali, písmenká ukladali, vajíčka prenášali a celou cestou ingrediencie na pampúch zbierali. A či sa im podarilo pampúchy pre deduška usmažiť? Možno áno, možno nie! Veď sa pozretím videa o tom presvedčte!

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk