Kniha vo fotke

Predškoláci, Drobčekovia

Ako sa kniha vyrába? Ako sa kniha píše? Ako sa kniha tlačí? Predškoláci spolu s Guliverom hľadali celý týždeň odpovede na tieto otázky…

Spoločne sme vyrábali papier, ktorý sme zdobili rôznymi technikami, zistili sme, že kedysi to naozaj nebolo jednoduché. Navšítivili nás grafici Zuzka a Peter, ktorí nám ukázali, že aj táto profesia je pre výrobu knihy naozaj veľmi dôležitá. Dokonca sme si tvorbu grafiky aj vyskúšali.

Viete si ručne vyrobiť papier?

Naši výskumníci to už vedia. Starý papier natrhali, zamiešali s vodou, vymixovali, vytvarovali a potom už len trpezlivo čakali na nový. Ten krásne vymaľovali a ozdobili a potom ho už len odniesli svojim mamičkám ku sviatku MDŽ.

Veľkáči už vedia, čo spraviť s nepotrebným, starým papierom. A čo Vy?

Kniha je náš kamarát, každý Drobček ju má rád.

Nájdeme  v nej rozprávky, aj veľmi pekné obrázky.

Tiež básničky, pesničky, riekanky, tajomstvá aj hádanky.

V škôlke si z kníh čítame,  aj sa s nimi pekne hráme.

A to najdôležitejšie je, že z nich potom múdre hlávky máme J

S Guliverom sme sa dozvedeli, ako sa vyrába papier, aj sme cestovali do knižnice s čitateľským preukazom.