Beseda so spisovateľkou Lindou Lilikovou

Veľkáči, Malkáči, Drobčekovia

Opäť je tu marec, prvý jarný mesiac, ktorý si už tradične spájame s príchodom jari, ale aj s niečím iným – knihou, priateľom človeka a našim neodmysliteľným guliveráckym spoločníkom. Keďže vieme, že získanie pozitívneho vzťahu ku knihám nie je vecou náhody, ale závisí od uznávaných hodnôt aj nás učiteľov, ktorí sme s deťmi v každodennom kontakte, začiatkom marca sme v našej materskej škole privítali vzácnu návštevu, pani spisovateľku Lindu Lilíkovú. Priblížila nám prácu spisovateľky a predstavila svoju knižku „Ne)spokojný slimáčik Slávko (5 prvkov duševnej pohody)“, v ktorej sa prostredníctvom hlavnej postavy Nespokojného Slimáčika Slávka deti naučia piatim jednoduchým nástrojom na zvládnutie ťažkých životných situácií.  Hneď sme si to aj s pani spisovateľkou vyskúšali – v diskusnom kruhu sme vyjadrovali, kedy sa cítime nahnevaní, či smutní, a ako to vieme zmeniť. Dokonca sme sa pokúsili kresbou dať emóciám aj ľudskú podobu.. A presvedčili sme sa o tom, že  každý problém má riešenie a niekedy stačí silné objatie a náruč a naša bezmocnosť sa zmení na úsmev…

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk