Lyžiarsky výcvik

Predškoláci, Veľkáči, Malkáči

Ako bolo na lyžiarskom výcviku predškolákom?

Na Krahule nás autobus od pondelka do piatku vozil,

aby sme sa uistili, či minulý rok sme lyžiarsky výcvik dobre zabsolvovali.

Hneď prvý deň nás do skupín rozdelili a už poobede aj mnohí z nás jazdu lanovkou si vyskúšali.

Počasie nám prialo, lyže poslúchali a naši štyria inštruktori  Tomáš, Peter, Kika a Simona sa z nás tešili.

Celý týždeň jazdili sme na lyžiach, aby v piatok samostatne zvládli slalom v radostiach.

Guliver tam nesmel chýbať, dolu v cieli deti vítal.

A na záver? S medailou na krku a diplomom v rukách sme sa unavení po celom týždni vracali späť do našej materskej školy.

Netrpezlivo sme očakávali, kedy sa už skončia vianočné prázdniny. Pýtate sa prečo? No predsa, aby sme mohli hneď v druhý januárový týždeň nasadnúť do autobusu smer – lyžiarske stredisko Krahule, kde nás už čakali lyžiarsky inštruktori, ktorí sa nám venovali naplno celý týždeň.

Niektorí z nás mali základy z lyžovania z predchádzajúcich rokov,  pre ostatných to bola lyžiarska premiéra. Plní odhodlania sme každý deň zažívali pokroky a verte či nie,  na konci týždňa sme všetci dokázali úspešne zlyžovať svah až do cieľovej rovinky,  kde nás už čakal Guliver , ktorý nás ocenil za lyžiarske úspechy medailami.

Tešíme sa opäť o rok..

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk