Medzinárodný deň stromov

Predškoláci, Veľkáči, Drobčekovia

Pssst, zavrite si oči a počúvajte,  ako sa nám les prihovára. Ako spieva vietor a šumia listy…počujete?

Týmito slovami nás pri príležitosti Medzinárodného dňa stromov privítala v Arboréte už naša známa ” Teta Evka “, ktorá si pre nás opäť po roku pripravila množstvo zaujímavých aktivít. S využitím prvkov lesnej pedagogiky sme spoznávali les-  porovnávali rozdielny tvar listov a ich plodov, hmatom sme vnímali rozdielnu štruktúru kôry stromov, počítali  letokruhy, pozorovali obrovské mravenisko a dozvedeli sme sa, aký nebezpečný je pre les lykožrút..

Plný dojmov a zážitkov  sme sa vrátili do materskej školy a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk