Jeseň prišla aj ku Drobčekom

Drobčekovia

Skončilo sa sladké leto.

Vonku prší fúka vietor.

Už si jeseň tancuje,

listy stromom maľuje.

Žlté, hnedé, červené,

to sú farby jesene.

Teraz to už aj my vieme, z jesene sa radujeme.

Slniečko už menej hreje, fúka vietor, prší dážď,

zo skrine si vytiahneme gumáky aj pršiplášť.

Zo stromov už padá lístie, ockovi s ním pomôžem,

pretože už hrabličkami krásne hrabať lístie viem.

S Guliverom sme na prachádzke pozorovali, ako sa na jeseň mení príroda, jesenné listy sme maľovali, otláčali, pretláčali, bavlnkami omotávali, z kociek stavali, do pavučiny sme guličky hádzali, do krupice sme listy prštekom kreslili, s plodmi jesene sme sa hrali, gaštany a orechy sme počítali, jabĺčka, hrušky a slivky triedili aj ich predávali, skryté jesenné obrázky svetlom z baterky objavovali,  … a veľa, veľa ďalších zaujímavých aktivít sme spolu s Guliverom robili.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk