S Guliverom po Banskej Štiavnici

Drobčekovia

Banská Štiavnica je krásne mesto,

v ňom ja svoju škôlku mám.

Má v mojom srdci špeciálne miesto,

preto ho rád/rada spoznávam.

Vďaka Guliverovi sme sa dozvedeli, ako mesto Banská Štiavnica vzniklo. Legendu o jašteričkách sme si hrali, jašteričky sme si vyrábali, zlato a striebro sme hľadali a do huntíkov nakladali, škrupinky od vajíčok sme baníckymi kladivkami rozbíjali, aj sme nimi maľovali, klopkaním na klopačku sme Gulivera budili, ako baníci sme sa zdravili („Zdar boh“) aj ich slávnostnú uniformu a fokoš sme si skúšali, pracovný odev spoznávali, permoníkov sme hľadali, s fúrikom „plným zlata“ sme súťažili, knihy o Banskej Štiavnici sme čítali, dominanty mesta obdivovali, o Salamandrovom sprievode sme sa rozprávali, ….

… skrátka … skvelo sme sa zabávali a pritom sme históriu mesta spoznávali.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk