S Guliverom po stopách náučného chodníka

Veľkáči

“Počuješ ako spieva les? Ako sa meria vek stromov?”
Na tieto a mnohé ďalšie zaujímavé otázky sme hľadali odpovede spolu s lesnou pedagogičkou Evkou, ktorá nás pri príležitosti Svetového Dňa lesov, spoločne s Guliverom, previedla chodníčkami lesného Arboréta v Kysihýbli. Zážitkovým sprevádzaním nás preniesla do tajov lesa a prírody.
S  uplatnením prvkov lesnej pedagogiky sme preskúmali Arborétum všetkými zmyslami- cítili sme vôňu lesa, hmatom sme vnímali rozdielnu štruktúru kôry stromov, tvar listov, zrakom sme vnímali rozmanitosť drevín. Najviac nás uchvátili cudzokrajné staručké sekvoje, ktorých mohutný obvod sme merali vlastnými telami.
Obohatení o nové zážitky a skúsenosti sme sa spokojní vracali späť do materskej školy s myšlienkou, že o rok sa sem  vrátime znova..

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk