Spoznávame povolania

Drobčekovia, Malkáči, Veľkáči

Drobčekovia si vyberajú povolanie!

Budú z nich majitelia pizzérie alebo  sa budú starať o žiarivý úsmev?

Práve pizzeria a zubná ambulancia bola miestom , kde ich zvedavé očká a šikovné rúčky, prezlečení za kuchárov si vyskúšali prácu v pizzérii.  Za milej pomoci majiteľov a kuchára sa im podarilo upiecť  super pizze, na ktorej si ich mlstné jazýčky pochutnávali.  A čo sa dozvedeli v zubnej ambulancii? Že zvuky, ktoré z nej vychádzajú nie sú vôbec nepríjemné, prečo musia chodiť k zubárovi  a načo všetko tie náradia  slúžia. Bolo to veľmi príjemné počúvanie od pani doktorky, tak veríme, že v budúcnosti tam už budú chodiť s radosťou a strach nechajú doma. Ďakujeme!

V škôlke nám raz povedali aby sme vraj premýšľali, čím by sme sa radi stali. My sme si to rovno vyskúšali. Navštívili sme rôzne prevádzky a pozreli sme sa na to, ako to v skutočnom zamestnaní chodí. Vyskúšali sme si prácu kaderníčky, kde sme si skúsili robiť naozajstné účesy.

A čo jedno z najnebezpečnejších a najodvážnejších povolaní? Aj to sme navštívili. Hasiči nám ukázali ako to u nich vyzerá, a ako hasia naozajstný oheň.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk