Učíme sa spoznávať zmysly

Mrňúskovia a Malkáči

Hmat sme rozvíjali rôznymi hmatovými hrami a aj na senzorickom chodníku. Čuch sme testovali ovoniavaním prírodných esenciálnych olejov vo voňavých vrecúškach a prírodnú vôňu sme si aj samy vyrobili. Zrak sme trénovali pri hre so svetlom.  A sluch? Tomu sme sa venovali hrou nielen na hudobné nástroje, ale aj kuchynské 😊

Mali sme skvelú návštevu, prišli nás pozrieť rýchlik s vedúcim oddelenia mozgu! Pomohli sme im zdolať všetky zmyslové oddelenia a vyliečili Gulivera. Pozreli sa do oka kde nás čakal príbeh, v uchu sme zas videli slimáka či kladivko. Počuli sme aj vtáčiky čvirikať, namaľovali sme si aj motýľa a ochutnali čo je sladké a čo slané.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk