PREDVIANOČNÝ ČAS S GULIVEROM

Mrňúskovia, Drobčekovia, Malkáči, Veľkáči

Keď ma mama zababuší, nemám oči nemám uši, len čarovný zvonček v duši. Na Štedrý deň počkám, potom poviem očkám, nech sa tešia vločkám. Čakanie na Vianoce sme si s Mrňúskami spestrili všeličím – Mikulášovi sme vyšívali čižmy aby mu bolo teplo; pozorovali sme zmenu snehu na vodu, a tí odvážnejší z nás sneh otestovali aj vonku na svahu 😊. Rodičom sme darček pre potešenie spoločne vyrobili a stromčeky viacerými spôsobmi vyzdobili. Z kociek sme veže stavali také vysoké ako sú naše čižmičky a rôznymi činnosťami precvičovali naše ručičky…

Advent, advent, štyri sviece,
prvá z nich sa zatrbliece.

Za ňou druhá, tretia zhorí,
prinesieme stromček z hory.

A keď štvrtá horí stíška
tešíme sa na Ježiška.

A takto sme si to užívali v triede pred samotnými Vianocami. Vyrábanie darčekov pre rodičov či drobné ozdôbky do našich izbičiek. Veď láska a štastie je pre nás ten najväčší dar, ktoré Vianoce dávajú nám.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk