DEŇ JABLKA

Mrňúskovia, Drobčekovia

Jablko, sladké, voňavé, šťavnaté… a najmä veľmi zdravé. To už vie aj malé dieťa, že jablko skvele chutí a vonia. Vie tiež, že je plné vitamínov, že je guľaté a červené, zelené alebo žlté. My, Guliveráci sme sa však o jablku dozvedeli viac. Počas Dňa jablka – dňa plného edukačných aktivít, sme sa dozvedeli napríklad zloženie jablka, porovnávali sme veľkosti a zisťovali chuť rôznych odrôd jabĺk, vlastnoručne sme si pripravili jablkový šalát aj voňavý koláč…

 

Okrem toho sme sa zapojili do množstva zábavno-pohybových a výtvarných aktivít. Samozrejme, nechýbala ranná ochutnávka  šťavy a čerstvých aj sušených jabĺk. A to nás povzbudilo k skvelej nálade počas celého dňa.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk