TAK, A JE TU SEPTEMBER

Drobčekovia

Pre mnohých z nás, mesiac plný nových pravidiel, zážitkov, ale hlavne  nových kamarátov. Asi tým najväčším je náš kamarát Guliver. Veď podľa neho je pomenovaná aj naša škôlka.

V našej triede sa budeme s ním každé ráno vítať a spolu s ním bude „chodiť“ aj  jeho kamarátka lienka Týždenka.

Poprechádzali sme sa po budove, spoznali sme všetkých jej zamestnancov a naše zvedavé očká nakukli do každej miestnosti.

Vypočuli sme si aj príbeh o jašteričkách a dozvedeli sa, prečo  sa v našom meste voľakedy začalo ťažiť zlato a striebro.

A ako prísť do škôlky Guliver, kde na nás budú čakať denno-denne samé nové prekvapenia? Lietadlom, vlakom, autom alebo peši? Už vieme aj to, že sú to dopravné prostriedky, ktoré musia tak, ako aj mi v škôlke, dodržiavať pravidlá.