VÝLET ZA POVOLANIAMI V KREMNICI

Veľkáči

Tento rok sa naši Veľkáči  rozhodli spoznávať a objavovať známe i nezvyčajné povolania, preto sa vybrali na ďalekú cestu a navštívili mesto Kremnica. S úžasom v tvári  preskúmali kováčsku dielňu  a pozreli sa na to, aké náročné je vyrobiť len obyčajný kováčsky klinec. Navštívili aj výrobňu medovníkov, kde si vyskúšali, čo všetko sa skrýva za výrobou voňavých a chutných medovníkov. V knižnici sa zahrali na veľkých knihovníkov, v bani zas na odvážnych baníkov, ktorí preskúmali zákutia banských štôlní. Veľkáči sa pozreli v mincovni na to, ako sa vyrábali mince v minulosti i dnes a dokonca si každý jeden vyrazil svoju vlastnú mincu. A na záver zavítali na farmu, kde zistili, že práca na farme  a starostlivosť o zvieratá je náročná, ale o to krajšie a úprimnejšie je poďakovanie od zvierat. Od začiatku až do poslednej minúty to bol neskutočný zážitok, ktorý našim Veľkáčom priblížil nielen mnoho zaujímavých povolaní, ale spoločne zažili aj úžasné dobrodružstvo a priniesli si so sebou kopec zážitkov.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk