STRETNUTIE SO SPISOVATEĽMI PRE DETI

- Mrňúskovia, Drobčekovia, Malkáči, Veľkáči

Poznáte veľrybu Grétu alebo mačku Lízu? Ani my sme nepoznali. Pani spisovateľka Andrea Gregušová nás v podkroví Rubigallu nad mestskou knižnicou prostredníctvom ekologického príbehu o veľrybe Gréte pútavo zoznámila s problematikou plastov v oceánoch i moriach a dôležitosťou starostlivosti o prírodu a význam separovania.

Po krátkej prehliadke neďalekého Starého zámku sme v priestoroch kaviarne Gavalier navštívili zaujímavé uvedenie do života novej knihy pána spisovateľa Jána Uličianskeho – Líza, mačka z Trojice.  Táto mačacia dáma sa rozhodla bývať sama na chalupe  v samom srdci starobylého mestečka Banská Štiavnica, blízko námestia svätej Trojice. A práve tu zažije dobrodružstvá, ktoré stoja za to, aby ste si o nich prečítali. My sme si pozreli divadielko na základe tejto knihy. Veľa sme sa nasmiali, aj si zaspievali a tešili sa, kto a čo všetko z nášho mesta sa do tejto krásnej modrej mačacej knižky dostal. Keď budeme vedieť čítať, radi si ju prečítame. :)

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk