VESMÍRNE BÁDANIE

Veľkáči

Vesmír je nekonečný, plný záhad a tajov, ktoré ľudí od nepamäti lákajú a priťahujú. Aj my -Veľkáči sme si obliekli skafandre, nasadli sme do vesmírnej rakety a vybrali sa prebádať vesmírne diaľavy. Vyskúšali sme si ako prebiehal ,,Veľký tresk”, ktorý dopomohol vzniku vesmíru v takej podobe, ako ho poznáme dnes. Zistili sme, že každá planéta je iná a má svoje tajomstvá. Už vieme, že Jupiter je najväčší a je na ňom nekonečná búrka,ale i to, že Neptún je celý modrý a dujú na ňom najsilnejšie vetry v celom vesmíre. Zoznámili sme sa s Lajkou -prvým vesmírnym, psím cestovateľom, ktorý vycestoval do vesmíru  a tiež s Jurijom Gagarinom , ktorý ako prvý človek videl vesmír na vlastné oči. Presne tak ako vesmír, tak aj naše poznávanie a zvedavosť je nekonečná a vždy nás fascinuje, čo ešte nové a zaujímavé sa o vesmíre dozvieme.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk