BANSKÁ ŠTIAVNICA

-Malkáči

Banská Štiavnica je mesto, v ktorom je stále čo objavovať. My sme sa na chvíľu presunuli do histórie a zaspomínali na banícke časy. Ako to všetko vzniklo?
Spoločne s Guliverom sme sa oboznámili s povesťou o jašteričke, zisťovali sme nové informácie o baníkoch, skúšali sme si ich uniformy, ochranné prilby, spievali banícke piesne, vyskúšali sme si, aké náročné je hľadať zlato v kope kameňov a na záver sme sa vybrali do štôlne pozrieť sa, ako to skutočne v bani vyzeralo. Objavili sme koľajnice, vagóny, v ktorých sa prevážalo zlato i striebro, ale aj permoníkov, ktorí strážili ešte neobjavený poklad.
Vytvorili sme Kalváriu, Nový Zámok, ale aj štiavnický erb. Pozrite sa sami, akí sme šikovní!

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk