INDIÁNSKE PIERKO

- Mrňúskovia, Drobčekovia, Malkáči, Veľkáči

„Akunakutanaki“ sa ozývalo panenskou prériou plnou pasúcich sa bizónov a medveďov. Kmene nebojácnych a odvážnych indiánov žijúcich v mieri v nádherných indiánskych teepee, fajčiacich fajku pri ohni a vzývajúcich veľkého Manitoua sa podujali na strastiplnú, náročnú a ďalekú cestu za vzácnym indiánskym pierkom.

Zdolaním kamenistej cesty, preskokmi cez skaly sa dotkli lúčov indiánskeho slnka, pomohli slepému indiánov dostať sa bezpečne domov, ulovili stádo bizónov a v Krajine poznania a preverili svojho ducha pozornosti, predstavivosti a inteligencie. Splnili všetky úlohy a skúšky pred múdrym šamanom, a tak získali vzácne indiánske pierko. Indiánskym tancom si uctili svojho veľkého boha Manitoua a oslávili šťastný návrat do svojho kmeňa.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk