DETI SVETA

- Drobčekovia, Veľkáči

My drobčekovia, sme v našej škôlke „skoro“ najmenšie deti. Niekto je však vyšší, niekto nižší, niekto veselší, niekto smutnejší, niekto ….. . Ale takéto deti ako my, žijú  po celom svete, na rôznych miestach. Sú tmavšie, sú svetlejšie, majú širšie nosy, užšie oči, …. jednoducho všetci sme rovnakí, a predsa iní!

Aj tieto deti majú právo na šťastný život, rodinu, kamarátov, hračky, … . Pochopili sme, koľko existuje dôležitejších vecí a ako málo stačí, aby sme aj my urobili tieto deti šťastnejšie. Napríklad len tým, že si budeme vážiť jedlo a šetriť pitnou vodou.

 

Rovnako sa smejeme, rovnako sa hráme, keď nás niečo zabolí utekáme všetci k mame. Aj keď máme inú farbu pleti, iné domy, iné zvyky, túžby a city máme rovnaké. Všetci radi skúmame, spievame i tvoríme. Navonok sme rozdielni, no v srdciach sme rovnakí.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk