LESNÍCKY DEŇ

- Drobčekovia, Malkáči, Veľkáči

Les je výnimočné spoločenstvo, ktoré má nenahraditeľné funkcie. Vytvára podmienky na zachovanie vzácnych rastlinných i živočíšnych druhov a spoločenstiev a poskytuje človeku aj priestor na rekreáciu, výchovu a vzdelanie, pôsobí na psychiku, city a zdravie človeka.

Stredná odborná škola lesnícka v Banskej Štiavnici si pripravila mnoho aktivít zameraných na rozvoj prírodovedného myslenia. Spoznali sme dreviny a rastliny, lesné zvieratá i škodcov, zahrali sme sa hry, hlavolamy, precvičili svoje zmysly, porozprávali sme sa ako sa správať v lese, vyskúšali svoju obratnosť a silu, určovali zvuky lesných živočíchov aj zatrúbili na lesných rohoch. Zaujali nás sokoliari i kynológovia, ktorí trpezlivo odpovedali na naše otázky. Posilnili sme sa chutným a zdravým ovocím a odniesli sme si mnoho darčekov. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk