JARNÉ REMESELNÉ DIELNIČKY

- Veľkáči, Malkáči, Drobčekovia, Mrňúskovia

Šikovné ruky našich starkých nám vždy budú pripomínať ich pracovitosť, skromnosť, zmysel pre krásu a česť.

Časy, keď si ľudia všetko robili doma sami a deti mali iba jednu hračku na hranie, sú už dávno preč. Nechceme, aby naši Guliveráci poznali iba svet v ktorom je všetkého dostatok, všetko sa dá kúpiť a mať bez vlastného úsilia. Chceme, aby vedeli, že najvzácnejšie veci sú vyrobené vlastnými rukami a s láskou. Aby poznali remeslá našich starých rodičov a vyskúšali ich. Prostredníctvom remeselníka Matúša, sme si aj my v našej materskej škole ľudové remeslá pripomenuli a vyrobili našimi malými, ale šikovnými rukami vlastného dreveného koníka, a zdobený lopárik.

Zistili sme, že to nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Prežili sme príjemné popoludnie a tak ako voľakedy, sme si pri práci spievali ľudové pesničky v sprievode harmoniky, ktorá sa rozozvučala pod rukami našej šikovnej  pani učiteľky Evky.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk