DECEMBER U VEĽKÁČOV

Zdravá strava – základ zdravia!  Strava môže rozhodnúť o našom zdraví, či chorobe. Telesnom i duševnom. Zdravá strava neznamená len kvalitné “palivo” pre svaly. Znamená aj výživu pre mozog. Fungovanie nášho tela môžeme ovplyvniť stravou. V dobrom i zlom. My sme veľkí predškoláci a už vieme, že najviac vitamínov v ovocí a zelenine máme. Chceme zdraví rásť, správne sa vyvíjať. Vybrali sme sa na nákup do predajne ovocia a zeleniny. Kúpili sme si obľúbené zdravé dobroty, zvyšok peňazí odložili a v škôlke zamaškrtili. Niekto kúpil slivky, hrozno,  jabĺčko, niekto banán, pomaranč či mandarínku. Nákupom sme vyskúšali správanie sa v obchode, zodpovednosť za peniažky a získali sme veľkú radosť zo zdravého nákupu.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk