GULIVEROV KOŠÍK PLNÝ ÚRODY

- Veľkáči

Život bez úrody si je asi ťažko predstaviť. Keby nebola úroda, nemali by sme zemiaky, tekvice, mrkvu a inú zeleninu i ovocie. Keby nebola úroda, život by nebol možný. Veľa sme sa naučili, vytvorili. V balíku, ktorý Guliverovi  poslal kamarát farmár Jožko Mrkvička, sme našli trošku z jeho úrody. Úrodu sme triedili, spoznávali zmyslami. Ale to najlepšie nás ešte len čakalo. Spoločne sme si prečítali recept na veľkáčsku zeleninovú polievku. Zeleninu sme očistili, pokrájali, uvarili vo vode, dochutili bylinkami a hotovú polievku sme ponúkali v reštaurácii Guliver. Pochutili si malí i väčší. Veľkáčskych kuchárov pochválil aj náš pán kuchár Paľko a to je veľké ocenenie.  :)

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk