NAŠE MESTO

- Malkáči

Banská Štiavnica je mesto, ktoré je už odpradávna spojené s baníctvom. Síce si už nikto veľmi nepamätá, kedy to všetko začalo, ale príbeh o zlatej a striebornej jašteričke, ktoré dopomohli dať do vienka Banskej Štiavnice bohatstvo, sa rozpráva po štiavnických kopcoch odjakživa. Guliver porozprával deťom tento príbeh a spoločne prišli na to, vďaka čomu Banská Štiavnica začala kvitnúť do krásy. Spoločne spievali a rytmizovali drievkami Vstávaj Hanzo hore, vytvorili ligotajúce jašteričky a Štiavnický erb, objavovali striebro a zlato na kameňoch z bani a veľa iných dobrodružstiev. Popri poznávaniu mesta deti spolu s Guliverom sledovali a zaznamenávali zmeny počasia a v rámci zábavy nakreslili aj svoj autoportrét.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk