ZA PIRÁTSKYM POKLADOM

Odpradávna križovali šíre moria a oceány lode prevážajúce nielen ľudí, ale aj rôzny tovar. Pri prevoze tovaru často nastávali problémy s pirátmi, so zlodejmi morí. Boli to chamtiví bojovníci, ľudia bez zábran, mnohokrát veľmi bohatí. V dobe pirátov sme sa ocitli aj my dnes. Po dlhej noci na rozbúrenom mori dve znepriatelené lode, ktoré medzi sebou roky súperili o nájdenie mapy k pokladu, zakotvili v našom prístave, tu v našej škôlke. Mapa, po ktorej pátrali dlhé roky, kvôli ktorej preplávali množstvo morí a preskúmali stovky ostrovov, bola pred pár dňami objavená našim Guliverom. Táto mapa nám otvorí cestu k pirátskemu pokladu. Deti sa premenia na pirátov a kapitáni lodí bez váhania vyhlásia dlhú cestu za cieľom-piratským pokladom. Hej-Hov, sama Voda! Piráti do toho.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk