NÁVŠTEVA ZÁCHRANÁROV

- Slovenský červený kríž

Ako zachrániť najcennejšiu vec – ľudský život, nás aj tento rok naučili záchranári zo Slovenského červeného kríža. Ošetriť ranu, zafixovať zlomeninu, dať niekoho do stabilizovanej polohy alebo dať umelé dýchanie a masáž srdca sme si spolu z Guliverom svedomito vyskúšali. Hoci máme rúčky malé, s pani záchranárkou sme zvládali hravo.Vyskúšali sme si aj rozhovor s operátorkou pri telefonovaní na linku záchrany.

Spoznali sme ich záslužnú, namáhavú a zodpovednú prácu. Zachrániť život, ošetriť ranu, pomôcť inému človeku v núdzi… To všetko záchranári zvládajú na jednotku!

Za všetko čo sme sa naučili – Ďakujeme! :)

 

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk