DEŇ MÚZEI

MALKÁČI A VEĽKÁČI

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí navštívili naši Malkáči a Veľkáči jednu z najstarších stavebných pamiatok v Banskej Štiavnici pod úpätím vrchu Paradajz – Starý zámok. Prehliadka s pani lektorkou bola veľmi pútavá, navštívili sme fajkársku dielňu so zaujímavými strojmi a pecou na vypaľovanie fajok. V archeologickej expozícii sme videli zub mamuta, šperky, žarnov, rôzne nástroje a nálezy. Veľmi nás zaujali krásne maľované terče a historické zbrane. Vo veľkej sále sme obdivovali Kalváriu v azyle. Reliéfy a plastiky boli oveľa väčšie ako my. Tajomne na nás pôsobilo aj nádvorie so svojimi zákutiami. Ďakujeme za zaujímavú návštevu, radi prídeme opäť.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk