DEŇ MLIEKA

Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej stravy. Našim životom nás sprevádza od narodenia. Veď práve materské mlieko je našou jedinou potravou, kým sme len malé bezbranné poklady. Obsahuje látky, ktoré nás dokážu chrániť pred chorobami a dáva nám dobrý štart pre náš ďalší zdravý vývin.

Pri vstupe do škôlky nás vítala pani učiteľka Lenka s pohárom čerstvého mlieka a v triede sme mali takisto namiesto vody mlieko, kedykoľvek sme naň dostali chuť. Celý deň bol plný vedomostí, hier a bádania o mlieku. Spoznávali sme druhy mliek živočíšneho i rastlinného pôvodu. Dozvedeli sme sa význam mlieka a mliečnych výrobkov pre človeka, ale aj viac o ľuďoch, ktorým živočíšne mlieko spôsobuje zdravotné problémy. Určovali sme mliečne výrobky, otestovali chuťové poháriky so zaviazanými očami, objavili sme farebnú dúhu v mlieku. Biele „fúzy“ svedčili o tom, že mlieko nám naozaj chutí. „Biela pochúťka pre malých i veľkých.“ :)

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk