NÁVŠTEVA ZVEROLEKÁRA

Naši dvojnohí, štvornohí aj beznohí kamaráti tiež potrebujú pomoc, keď ich niečo bolí. Pri príležitosti Svetového veterinárneho dňa sme sa spolu s Guliverom vybrali na návštevu k pánovi veterinárovi MVDr. Stanislavovi Ďurkanovi. Zobrali sme aj nášho odvážneho kamaráta zajka Lea. Pán veterinár ho vyšetril, odvážil, zmeral tep, počúval srdiečko, skontroloval zúbky a odpovedal na všetky naše zvedavé otázky. Dozvedeli sme sa aj zaujímavé, napínavé i smutné príhody, ktoré sa však, vďaka pánovi veterinárovi, skončili šťastne. Videli sme USG a RTG snímky rôznych zvieratiek, prístroj na odstraňovanie zubného kameňa, odmerali sme si činnosť srdca i telesnú teplotu. Práca veterinára je veľmi zodpovedná, dôležitá a zaujímavá. Je to množstvo špecializácií v jednom odbore. Ďakujeme za čas a trpezlivosť pri našej detskej zvedavosti.

adresa

Materská škola Guliver
Poľovnícka 3/B
969 01 Banská Štiavnica

telefónne číslo

(00) +421 911 638 349

e-mail

guliver@tidly.sk